54°22'34.8"N 16°18'35.0"E
tel. 94 344 51 77, 721 632 777
e-mail: csw@gminadarlowo.pl

II Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Darłowo

29 sierpnia 2020 roku na Jeziorze Bukowo w Dąbkach odbyły się II Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Darłowo. Warunki pogodowe sprzyjały, do rywalizacji stanęło dziewięć załóg w dwóch kategoriach: łodzie kabinowe oraz łodzie odkrytopokładowe. Zawodnicy rywalizowali w 3 biegach po dwa okrążenia na trasie na planie trójkąta.

I miejsce wśród łodzi kabinowych zajęła załoga łodzi Juliko w składzie: Daniel Grykień , Eryk Grykień, Agnieszka Kobylczak, Julian Golczewski, II miejsce zajęła załoga łodzi Bajera w składzie: Krzysztof Wojewoda, Bogdan Kowalski,
III miejsce zajęła załoga łodzi Marta w składzie Katarzyna Czerwińska i Józef Czerwiński, IV miejsce zajęła załoga łodzi Szajka w składzie: Wojciech Surdel, Grzegorz Hejno, Katarzyna Hejno, Emilia Ostrowska, V miejsce zajęła załoga łodzi Pani B w składzie: Konrad Markowski, Jerzy Markowski, Rafał Karczewski. VI miejsce zajęła załoga łodzi Nautes w składzie: Damian Miszke, Dariusz Pawlaczyk, Adam Bukowski.
Wśród łodzi odkrytopokładowych zwyciężyła załoga łodzi KAT w składzie: Piotr Jaźwiński. II miejsce zajęła załoga łodzi D-SUB w składzie: Robert Bukowski, Paweł Krakowiak i Gerard Tocha. III zajęła załoga łodzi 470er w składzie: Michał Markowski i Łukasz Markowski.
Dekoracji zawodników dokonał wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.
Regaty zorganizowało Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach, sędzią głównym regat był Zenon Lesner. Organizatorzy dziękują zawodnikom za rywalizację fair play.