III Zawody Spinningowe o Puchar Wójta Gminy Darłowo

Jezioro Bukowo po raz trzeci gościło wędkarzy rywalizujących metodą spinningową na Zawodach o Puchar Wójta Gminy Darłowo. Zawody odbyły się w dniach 19-21 lipca, baza zawodów zlokalizowana była w nowym obiekcie Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach. W zawodach wystartowało 11 par zawodników i jeden zawodnik na kajaku wędkarskim. Po I turze zawodów pierwsze miejsce zajmowała para zawodników: Jerzy i Mateusz Makara, drugie miejsce zajmowała para Zbigniew Surgiel i Janusz Kułaga, trzeci w  Damian Stejbach oraz Patryk Kulasiński. Kolejny dzień zawodów przyniósł przetasowania w czołówce. Po zaciętej walce w zawodach zwyciężyła załoga w składzie Patryk Kulasiński i Damian Stejbach z Darłowa. Na II miejscu uplasowali się Jakub Balicki i Radosław Kordalski z Torunia, na III miejscu Zbigniew Surgiel i Janusz Kułaga. Zwycięzcy I tury zawodów Jerzy i Mateusz Makara w klasyfikacji generalnej uzyskali czwarty wynik. Nagrodę i puchar za największą rybę zdobył Paweł Paćkowski (okoń 37 cm). Organizatorzy postanowili przyznać również nagrodę fair play za wykrycie i zgłoszenie do zespołu sędziowskiego narzędzi kłusowniczych (sieć) dla Władysława Oleksy – po wyciągnięciu około 30 metrowej sieci udało uwolnić kilka ryb, niestety pozostałe były martwe. Dekoracji i wręczenia nagród dokonali przedstawiciele organizatorów i sponsorów pod kierownictwem wójta gminy Darłowo Radosława Głażewskiego. W zawodach udział wzięli zaproszeni goście: Radek Witólski oraz Asia Sawka oraz Saturnin i Marceli Jabaji – dziękujemy za przyjazd. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję zawodów, która odbędzie się 17-19 lipca 2020 roku.

Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie organizacyjne, finansowe i rzeczowe:

– Towarzystwu Przyjaciół Rzek Wieprzy i Grabowej – prezesowi Wiesławowi Połczyńskiemu – za wsparcie organizacyjne i rzeczowe;

– sędziemu głównemu zawodów – Piotrowi Eblowi – za wsparcie organizacyjne i pracę na wodzie;

– sędziom sektorowym: Emilowi Gawędzie oraz Wieśkowi Połczyńskiemu;

– Erykowi Grykieniowi i Krystianowi Paruzelowi;

– Kubie Iwansikowi – za zapewnienie zawodnikom bezpieczeństwa na wodzie;

– zawodnikom i zaproszonym gościom za udział w zawodach;

– Władysławowi Oleksie – Sklep Zoologiczno – Wędkarski w Darłowie;

– Rafałowi Kaminowi – Pensjonat Serce Bałtyku;

– Fundacji Wsparcia Wędkarstwa „Jaxon”;

– Jerzemu Makarze – Klub Wędkarski „Jurmen;

– Dominikowi Przyczynie – Fishing Fantastic;

– Elżbiecie Karlińskiej – Radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego;

– oraz pracownikom Centrum oraz wolontariuszom zaangażowanym w organizację zawodów.

ZAŁĄCZNIKI: