ul. Dąbkowicka 7
76-156 Dąbki
54°22'34.8"N 16°18'35.0"E
tel. 94 344 51 77, 721 632 777
e-mail: csw@gminadarlowo.pl

Wrześniowy Rajd Rowerowy

Już po raz drugi w tym roku odbył się rodzinny rajd rowerowy ścieżką R10/EuroVelo10 zorganizowany wspólnie z Gminą Darłowo. Uczestnicy rajdu wyruszyli w sobotni wietrzny poranek spod Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach, do pokonania mieli 40 kilometrów – punktem docelowym było tym razem Wicie, gdzie czekał na uczestników rajdu posiłek oraz chwila wytchnienia, następnie powrót tą samą trasą. W rajdzie wzięło udział 14 osób, najmłodsza z uczestniczek rajdu miała 6 lat, najmłodszy uczestnik rajdu 8 lat, co pokazuję, że ta forma spędzania wolnego czasu jest przeznaczona dla każdego.
Główną ideą rajdu było szerzenie turystyki rowerowej oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz promocja walorów turystycznych regionu.
Organizatorzy dziękują panu Tomaszowi Urbańskiemu – sołtysowi Wicia za gościnę.