Bezpiecznie i aktywnie w gminie Darłowo

Wakacje to okres szczególny – jest to czas zabawy i relaksu. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Musimy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o własne bezpieczeństwo. Dlatego też Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach w okresie wakacyjnym przeprowadzi 5 spotkań dla dzieci i młodzieży ze świetlic wiejskich gminy Darłowo realizując projekt „Bezpiecznie i aktywnie w Gminie Darłowo”  dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pierwsze spotkanie już się odbyło, a podczas niego mi.in. instruktarz bezpiecznego korzystania z kąpieli morskich, który przeprowadzili ratownicy WOPR z Gminnej Drużyny WOPR, instruktarz pierwszej pomocy, przeprowadzony przez ratownika medycznego i ratownika WOPR Jakuba Iwansika, pogadanka o roli aktywności fizycznej w życiu człowieka przeprowadzona przez Artura Szarycza, pogadanka z dzielnicową Joanną Ziebel o zagrożeniach podczas wakacji, rejs żaglówką z mini szkoleniem żaglarskim przeprowadzone przez Rafała Stankiewicza i Błażeja Jaźwińskiego, zabawa na kajakach i rowerkach wodnych, rejs statkiem „Milka”, a na koniec grill. Każdy z uczestników otrzymał opaskę silikonową na rękę oraz opaskę odblaskową z numerem alarmowym 112. W spotkaniu udział wzieli również: Aleksandra Filipek – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Justyna Pacuła z Urzędu Gminy Darłowo.