Zakończenie Ligi Wędkarskiej – Bukowo Fishing League 2020

W niedziele 4 października 2020 roku obyły się ostanie zawody cyklu Ligi Wędkarskiej – Bukowo Fishing League 2020. Rywalizacja skierowana była do wędkarzy łowiących metodą spinnigową z łodzi, miejscem rywalizacji było piękne przymorskie Jezioro Bukowo, bazą zawodów było Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach. W ramach cyklu odbyły się 4 z 5 zaplanowanych wydarzeń. W zamyśle organizatorów była organizacja 1 kolejki zawodów w miesiącu od czerwca poczynając na październiku kończąc. Dołączyć do rywalizacji można było każdym momencie trwania cyklu, jedynym warunkiem przystąpienia do rywalizacji było przesłanie zgłoszenia oraz posiadanie aktualnego pozwolenia na połów ryb na Jeziorze Bukowo, organizatorzy nie pobierali od zawodników opłaty wpisowej.  W zawodach w sumie udział wzięło 20 wędkarzy,  głównie okonie, z których Jezioro Bukowo słynie i to okonie zawodnicy zgłaszali sędziom do zmierzenia najczęściej, wszystkie ryby złowione podczas zawodów wróciły do wody. Po podsumowaniu rywalizacji i policzeniu punktów zwycięzcą okazał się Mateusz Makara, II miejsce zajął Jerzy Makara – wędkarz oraz działacz popularyzujący wędkarstwo doskonale znany w środowisku wędkarskim, III miejsce zajął Tomasz Wesołowski. Puchary zwycięzcom kilkumiesięcznej wędkarskiej rywalizacji wręczył wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Mateusz Makara – zwycięzca rywalizacji prócz pucharu za pierwsze miejsce otrzymał zaproszenie na 5 edycję Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Darłowo, które odbędą się 17 lipca 2021 roku. W przyszłym roku również odbędzie się druga edycja Ligii Wędkarskiej, aczkolwiek zmodyfikowana zostanie formuła zawodów – wędkarze w ramach Ligii rywalizować będą nie tylko w metodzie spinningowej, ale również w metodzie spławikowej. Będzie to w dalszym ciągu rywalizacja z łódek na Jeziorze Bukowo.

Organizatorem zawodów było Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach oraz Gmina Darłowo, patronem zawodów był wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski.

Zawody sędziowali: Piotr Ebel i Wiesław Połczyński (Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Wieprzy i Grabowej), Emil Gawęda (Gmina Darłowo) oraz Marcel Lichacy (Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach).